Comments

  11 years of CTC

  Today, on the 12th of December, Cora Trade Center celebrates 11 years of activity.

  11 years full of perseverance, hard work and the wish of giving back to their partners good quality products and the need to be different.

  „In time, everything went in the right direction, that we all wanted. Positive results quickly appeared and the philosophy we had from the beginning is the one we have today: all the profit we make now, we want it to be invested in the company and our continuous development.” – Mariel Petric – Managing Partner

  „Our whole business was developed so we could be close to our city and its citizens, in order to invest and spend what we earn in our home town. We are a company which, every time it was necessary, we reached, firstly, our local partners,  for help.” – Cosmin Stanciu, Managing Partner

  „We are delighted because of these 11 years, because the value and the beauty they brought.” – Radu Bartoș, Managing Partner

  We thank everybody for being there for us and for supporting us through all these 11 years.

  11 ani de activitate

  Astăzi 12 decembrie, Cora Trade Center (CTC) împlinește 11 ani de activitate.

  11 ani plini de perseverență, muncă și dorința de a-i oferi fiecărui partener calitate și dorința de a fi diferit.

  „În timp lucrurile au mers în direcția în care ne-am dorit-o cu toții. Rezultatele pozitive nu au încetat să apară, iar filozofia pe care a ales-o de la început a rămas și în acest moment: profitul rezultat din activitățile noastre curente vrem să fie reinvestit în companie pentru susținerea dezvoltării continue”- Mariel Petric – Managing Partner CTC click to read.

  „Întreg businessul a fost dezvoltat pentru a rămâne alături de orașul nostru, de locuitorii săi și de a investi și cheltui ce producem în orașul nostru. Suntem o firmă care, de fiecare dată când a fost necesar am apelat la parteneri din Alba” – Cosmin Stanciu, Managing Partner

  „Suntem încântați de parcursul nostru din acești 11 ani, datorită valorii și frumuseții pe care fiecare le-a adus.” – Radu Bartoș, Managing Partner.

  Le mulțumim tuturor care ne-au fost alături și ne-au susținut pe parcursul acestor 11 ani.